DELI-Verance YUVARLAK KAUÇUK MV Agusta ve Pirelli, kauçuktan yapılmış sınırlı bir MV Agusta Brutale baskısı oluşturmak için ekip oluşturdular.

Uçan bir motosiklet fikrini sevdiğimize dikkatinizi çekmemiş olabilir. Hadi ama kim yapmıyor? Şimdi bu fantezi gerçeğe daha yakın bir adım olabilir. Ve bunu kim yaptı? Sınırsız kaynaklara sahip büyük bir şirket ya da yabancı bir hükümetin gizli bir departmanı değil (nasıl bilebiliriz?) Ama Çin’deki Guangdong eyaletinde 40 yaşındaki bir dron teknisyeni. Son iki yıldır, Zhao Deli uçan bir motosiklet üzerinde çalışıyor ve şimdi 1564 deneme uçuşu gerçekleştirdi – olaysız değil, söylenmesi gerekiyor. Makinenin bataryaları – tabii ki elektrik – ilk seyahatte ateş aldı ve o zamandan bu yana birkaç çarpışma inişçisi oldu. Fakat şimdi Deli, 43mph hıza kadar erişebilen uçan bisikletinin, Sarı Nehir boyunca 3400 kilometrelik bir yol (ya da daha doğrusu hava) gezisine hazır olduğundan emin. China Daily gazetesinden gelen fotoğraflar, makineyi havada yaklaşık 10-15 fit hızla gezerken, pilleri şu an yaklaşık yarım saat uçuşa izin veriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Zhao Deli kendi makinesini kişisel taşıma amaçlı değil bunun yerine, hava mahsulünün ilaçlanması gibi tarımsal amaçlar için. Ne olursa olsun, dikkate değer bir başarı. Ve evet, gitmek istiyoruz.
Belli ki hepsi kauçuktan değil. Etkileyici bir şekilde su geçirmez olmasına rağmen çok fazla esnek ve kabarık olurdu. Aksine, Dragster 800 RR Pirelli, bilindiği üzere, kauçuk aksan gösterecektir; bunlara, yüzey kaydırıcısının sürtünme ve sürtünmeye karşı, ayrıca benzine ve benzeri maddelere karşı yüksek bir dayanım seviyesine sahip olmasını sağlamak için, Pirelli’nin Araştırma ve Geliştirme Departmanı tarafından özel olarak formüle edilmiş kauçuktan üretilen tank sürgüsü ve kaplama dahildir. Her biri Pirelli’nin Diablo serisiyle eş anlamlı ‘flaş’ sembolünü taşıyor. Koltuk, Castiglioni Araştırma Merkezi tarafından yaratılmış ve aynı zamanda kuyruk ünitesine uyan Diablo flaşına sahip, MV Agusta ise egzozların bitimiyle gurur duyuyor. yüksek sıcaklıklara dayanıklı özel seramik bazlı boya sonucu. İki bitiş mevcuttur; Birincisi bisikleti mat siyah renkte sarı ekler ile görürken, diğeri Brutale beyaz ve mavi renktedir. Bu sınırlı sürümlerden birine sahip olmak gibi MV’ler yeterince flaş değildi, sahipleri ayrıca Diablo Supercorsa lastiklerini mavi ya da sarı renklerle seçebiliyorlar.
CCM SPITFIRE GLOBAL’I GELİYOR İngiltere’deki CCM’nin Spitfire serisinin karşılandığı reaksiyonu izleyerek Bolton merkezli şirket, modeli uluslararası olarak ihraç edecek. inşa etmek ve binmek istedi – ve açıkça şu anda üretimde olan Spitfire modelleri için 1200’den fazla sipariş alındığı göz önüne alındığında, başkalarının binmek istediği açıktı. Diğer üreticilerin aksine, CCM doğrudan müşterileriyle ilgilenir – bir CCM sipariş edin ve eğer tercih ederseniz, fabrikaya gidip inşa edildiğini görebilir ve onu yapan halkla konuşabilirsiniz. Zaten Spitfires’ı ele geçirmiş olan bu müşterilerin birçoğu yeni bisikletlerini üretim hattından çıkardılar. Servis ve bakım sonrası hizmetleri merak ediyorsanız, servis mühendisi ekipleri ülkenin her yerine yayılacaktır. Rolleri, dışarıda kalmak ve müşterilere ihtiyaç duyduklarında doğrudan müşterilere ulaşmaktır. Spitfire modelleri, şu anda yalnızca İngiltere’de mevcut olsalar da bazı alıcıların denizaşırı ülkelerden alım yapmak üzere seyahat ettikleri izlenimini verdiler. Bisiklete bin, kaydet ve eve gönder. Bisikletlerin İngiltere dışında satılmamasının nedeni E4 homologluğunun İngiltere’deki düzenlemelerden çok farklı olması nedeniyle, bisikletlerin Avrupa pazarı için özel olarak yeniden tasarlanması ve geliştirilmesi gerektiği anlamına geliyor – ve şimdi tam olarak bu CCM motosikletlerinin yakın gelecekte yapmayı planladıkları şey, Spitfire’ın temel sadeliği ve şıklığını kaybetmeden Avrupa standartlarını karşılamasını sağlamak için çalışıyor. Uydu ofislerinin açılacağı Spitfire’a doğrudan erişimi olan ilk ülkeler İtalya, Almanya, Fransa ve İspanya olacak.

Share this post