Erkek Tişört İçin En İyi Klavuz
/
/
Erkek Tişört İçin En İyi Klavuz

E malum yaz geliyor, ve yazın en çok giyilen erkek modası ürünlerinin başında erkek tişört gelir. Kısa kollu gömlekler, veya çok trend bir ortamınız varsa tangler de tercih ediliyor olsa da, sıcak yaz günlerinin vaz geçilmez erkek modası ögesi tabi ki tişörtler olmakta.

Gardrobunuzda, bir partiye ya da davete gittiğinizde, karşınızdaki insanları zımbalayacak çerçevede kıyafetleriniz olduğunu biliyoruz. Ancak mütavazi bir t-shirt de aynı etkiyi yaratabilir. Sadece sizin için en iyi tişörtü seçmenin yolunu bilmeniz kafi.

İç çamaşırı olarak icad edilen, işçi forması niyetine kullanılşan ve şimdi ise kesinlikle bir street fashion öğesi olan tişörtler son 100 yılın içerisinde moda öğeleri içine enjekte oldu diyebiliriz. Bu moda öğesinin trendleri aşma yeteneği ile çok yönlü bir kıyafet olması direk ilgili diyebiliriz. Bir takım elbise ya da bir gömlek gibi değil, fakat bir jeen ve önü açık bir gömlek içine giyilen tişört, çok farklı gözükebilmektedir.

Tişörtler gerçek ihtiyaç maddemiz

Erkek olarak modayla ilgileniyor ve bu öğeleri yakından takip eden bir kişiliğiniz varsa, büyük ihtimalle beğendiğiniz sadece tişörtlerden toplu olarak satın alıyorsunuz ve gündelik işlerinizde, model değiştirmeden aynı model tişörtleri kullanıyorsunuz. Ama peki bu basic tişörtlerden tam verimli şekilde yararlanabiliyor musunuz. Sadece basic değil, baskılı tişörtler için de geçerli olan, en iyi erkek tişörtleri seçme yöntemlerini açıklıyoruz… Erkek Tişörtlerimiz

Mükemmel Uyuma Sahip Olmalı

Bir tişörtün giyim tarzı karşınızdaki insan için bir çok şey ifade edebilir. Omuzlarınızın ve kollarınızın duruşundan hüzünlü bir haliniz olduğundan tutun da, vücudunuzun etrafında bolca gözüken tarzıyla “çok serseriyim” imajı vermeniz mümkün. Bir yandan da size yapışan, patlayan dikişlerle sizi sosis gibi gösteren tişörtleri seçmekte ısrar edebilirsiniz.
Üzerinize yapışan herşeyin sizi zayıf ve ya atletik gösterdiği yanılgısını üstünüzden atmanız gerekiyor. Vücudunuzun tamamını vurgulamaya çalışmaktansa mükemmeliği yakalamanız tercihiniz olmalı. Tişörtünüzün kolları rulo şeklinde düzenle katlı olabilir, triceptinizi göstermek için kolunuzdaki yarım noktayı geçmeden kıvırmaya özen göstermeniz gerekir. Omuzlarınızda hava dolaşımı için yeterince yer olmalı, üzerinize giydiğinizde kımıldadığınız hareket ettiğinizde size alan tanımalı. Göbekli bir yapınız varsa, tişörtün orta bölümlerinde yanlardan konik kabarıklıkların oluşmadığı kesimleri tercih etmek durumundalar. Zira hamile gibi gözüken bir çok insanı görüyoruz.

Tişört alırken bazı net kuralları unutmamanız gerekir

  • Klasik bir tişört kalçanızın üstünden geçmelidir. Ellerinizi yukarı kaldırdığınız zaman tam kotunuzun bitimine denk geliyorsa, klasik bir tişörtün uzunluğu için idealdir.
  • Kısa kollu bir tişört tercihiniz ise, kolunuzun yarısından fazla uzunlukta olmamalıdır ve gerginklik oluşmadan cildinize mümkün olduğunca yakın olmalıdır
  • Mükemmel bir tişört sizin hareketlerinizi kısıtlamaz, rahat hareket etmenize izin verir
  • Büyük boy yad da uzun tişörtlerde bile omuz çizgisi mutlaka omzunuzun eğrisinin bittiği noktada hizalanmalıdır.

Tişörtlerde Renkler

Siyah, beyaz, gri, lacivert veya sarı; hangi tişörtü tercih ederseniz edin, zamana yenilmeyen bir giyim tarzıdır tişört. Temel renk olarak siyah tişört ve beyaz tişört tercih edilir ki doğrusu da budur aslında.

Tişört Yakaları

Bir başka çeşitlilik gmösteren unsur da tabiki tişörtlerdeki yaka çeşitleri, V yaka tişört, O yaka tişört, geniş yaka tişört gibi erkek tişört çeşitleri piyasada bulunmakta. Çift dikiş atılmamış yaka tipleri de yine bu yakaların daha da çeşitlenmesine neden olmakta. V yakalar genelde kısa boylu erkekler için idealdir, boynunuzu uzun gösterdiği için bir nebze uzun boy efekti yaratır.

Kumaş Seçimi

Çoğu erkek hafif kumaşlardan ziyade, kalın ve sert kumaşlarla dikilmiş olan tişörtleri tercih ederler. Kalite, tişörtün ağırlığıyla doğru orantılı değildir. Ülkemizde ve dünyada, genelde tişörtler pamuktan ya da pamukla karıştırılan başka karışmlardan dokunan kumaşlardan dikilir. Aslında en iyi standart yaz için ideal olan mısır pamuğudur dense de, bizce bildiğimiz pamuk ile dokunmuş kumaşlarla dikilmiş tişörtler en kaliteli olan kumaşlardır.

Pamuk polyester karışımı ipliklerle dokunmuş olan kumaşlar fazla tercih edilmemelşidir. Bu kumaşlar evet ucuzdur, tişörtlerinizi de ucuz temin etmenizi sağlar, fakat petrol ürünü katkı maddeleriyle dokundukları için sıcak havalar için ideal olmayacaktır.

Umarız ki yeterli bilgi sizin için verebilmişsizdir. Baskılı tişörtlerimize gözatmayı ihmal etmeyin.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!