Farklı Bakış Açılarıyla 2018 Sokak Modası Fotoğrafları
/
/
Farklı Bakış Açılarıyla 2018 Sokak Modası Fotoğrafları

Moda haftalarında, defile öncelerinde, bir çok moda etkinliğinden önce, etkinliğin yapıldığı şehrin sokaklarını, katılımcılar ve ziyaretçiler sokak modasıyla doldurur, Street Fashion (sokak modası) akımınının belki de çıkış noktalarından biri bu diyebiliriz. Sokaklardaki bu esintiler de tabi moda dergilerinin kapaklarına ve internet sitelerindeki alanlara yansır. Sokak modası, normal modadaki katı kural ve çizgilerin dışladığı durumları, güzellik standartlarına uymayan güzelliklerin yansıdığı bu demokratik podyumda her zaman güzel etkiler ve size yakıın hissettirecek moda akımlarını bulmak mümkün.

Modada Yeterince Demokratikmiyiz?

Fakat sokak stilinde, street fashion dediğimiz akımda bir temsil eksikliği olduğu aşikar. Belki de böyle olması daha iyi, temsil demek belirli kuralların gelmeye başlaması demek olabilir, bu şekilde özgür bir moda kulvarı olarak kalması belki de herkes için daha iyidir. Geçtiğimiz sezon New York Moda Haftası’nda ve Paris Moda Haftası’nda bu terimsel karmaşalar gündeme geldi. Sokak tarzının dışında engelli insanların da modasının olması gerektiği konularınının da işlendiği çeşitli toplantılar düzenlendi. Bu da, dünyada bir çok alanda ilerleyen demokratikleşme süreçlerinde, modada da yeni bazı tarzların ve “podyumların” ortaya çıkacağını bize şimdiden gösteriyor.


Sokak Modası Gerçek Moda mı?

Bu yeni temsil kulvarlarının bazılarında yapılan görüş bildirimlerinde, çeşitli kültürden, veya toplumun değişik kesimlerinden alınan tepkiler gerçekten çok olumlu. Modada temsil edildiklerini hissettiren bu etkinliğe daha fazla marknın destek vermesini beklediklerini söyleyen aktivistler, herkesin her alanda temsil edilmeye hakkı olduğunu söylüyorlar. Markalar ve kişilikleriyle etkileşimde bulunmayı ve onları takip etmeyi bir öncelik haline getirmeyi seven ve seçen, bu toplumun değişik kesimlerinden insanların, öncelikli olmasa da kendilerini gerçekten gösterebilecekleri, stillerinin kendi toplumlarına örnek olabileceği bir sokak modası tarzının olması gayet güzel ve olumlu bir etken diyebiliriz.

Demokratikleşme adına dünyada atılan güzel adımlardan biri. Tabi toplumumuzda, engellilerin yaşamlarını henüz tam olarak iyileştirmeye yönelik tam bir verim alamadığımız için, bizim ülkemiz gibi ülkelerde bunlara deyinmekten daha öncelikli problemlerimiz var ne yazık ki. Fasrklı kültürlerden ve farklı toplumlardan insanların pek hazmedilemediği büyük şehir yaşamında özellikle bu daha fazla ayyuka çıkmakta ve insanlar birbirlerini bakışlarıyla ne yazıkki itmekte. Umarız ki bizim de öncelikli olan engelli problemlerimiz düzelir ve bu insanların topluma karışması için kendilerini iyi hissedebilecekleri bu tür moda organizasyonları bizde de gerçekleşir. Şimdi size bu aktivite ile ilgili resimleri gösterelim…

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!