Yeni Tişört Yapmışlar Hem de Yıkanmayan
/
/
Yeni Tişört Yapmışlar Hem de Yıkanmayan

Hiç üstünüzdekileri yıkamadığınızı düşünün, işte bu yeni tişört öyle

Artık tüm kokulara bu yeni tişört ile son verebilirsiniz

Unbound Apparel diye bir firma, kalkıp densizlik yaparak, yıkanmaya gerek kalmayan, çünkü hiç kirlenmeyen bir yeni tişört yapmaya karar vermişler. Ki yapmış da zaten densizler. Tabi güzel bir icat olmuş ama bu konuda deterjan firmaları ne düşünür bilemeyeceğiz.
Neyse biz konumuza dönersek eğer, Kanadalı bir giyim markası olan Unbound Apparel, dünyayı gezmeye karar vermiş olan backpacker yani sırt çantasıyla gezen insancıklara yönelik bazı ürünler geliştirmeye karar vermişler. Dünyayı gezen bu çağdaş seyyahların işini kolaylaştırmak amacıyla yola çıkan firma, V yaka bir tişört, iç çamaşırları ve çorap tasarlamışlar. Hem de hiç yıkamaya gerek kalmayan cinsinden.

Yeni tişört yapmak uzun süreçler

Tam tamına kırk altı gün boyunca, hiç yıkamadan, üstünüzden hiç çıkarmadan, sürekli aynı kıyafetlerle dolaşsanız, yatsanız uyusanız, metroya koşsanız bile bu kıyafet dizisi kokmuyor, kirlenmiyor. Merinos koyunlarının yünleriyle yapılan bu tasarımlar, vücut ısısını dengeleyen bir yapıya sahip. Üstelik 46 gün akabinde yıkamaya karar verdiğinizde de, hemen kuruyor ve kırışmıyor. Sırtınıza alacağınız küçük bir çantanın içine, bu tişörtten ikitane, iki çorap, iki de boxer aldınız mı, yolculuğa hazırsınız. Daha da notebookunuza, ajandanıza ve fotoğraf makinenize yer bile kalır. Interraille olsun ya da uçakla olsun, hatta otostopla bile dünyayı gezmeye niyetli olan gezginler için bulunmaz bir fırsat bizce.
Hani üstüne baskı yapılabiliyor mu onu henüz bilmiyoruz ama, firmanın en kısa zamanda bu ürünü Türkiye’ye de getirmesi umulası. E tabi bir de hergün aynı baskıyla gezermisiniz. Aslında ben gezmem, evet evet normal düz bir tişört de çok sıkıcı olur açıkçası. Gereksiz bir ürün gibi geldi bir anda bana. Gezginler için ideal ama şehir yaşamı için çok da uygun değil aslına bakarsanız.
Bu yeni ürünler sayesinde, kıyafetlerinizi hiç yıkamadan 46 gün boyunca, sanki yeni almışsınız gibi yeni tişört almışsınız gibi giyebiliyor, ekstradan yanınızda kıyafet taşımak zorunda da kalmıyorsunuz. E şimdilik zaten bizim ülkemizde mevcut değil ama yakında gelebilir. Malum bizim metrolar otobüsler, metrobüsler, bu tür kıyafetlere ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz, “insan kokusu” yayan şehirlilerle dolu.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!