Ucuz Erkek Tişört Seçimi “Tasarım” Olabilir
/
/
Ucuz Erkek Tişört Seçimi “Tasarım” Olabilir

Tişört Tasarımcısı Mitxel Gonzalez’e Ucuz Erkek Tişört Tasarımını Sorduk

Mitxel Gonzalez bize nasıl tişört tasarladığını anlattı.

Tasarımcılık özen isteyen göz isteyen, bazen bağlılık isteyen bir meslek. Yıllarca Illustratorluk, tasarımcılık ve ressam olarak çalıştıktan sonra, kendi iş alanına yönelmeyi tercih eden ucuz erkek tişört seçimlerinde kalite getirmeye karar veren bir isimden bahsedeceğiz bugün. Mitxel Gonzalez.
Gonzalez; Disney, L’Oreal, Volcom, Guggenheim Müzesi Bilbao, Lexi & Bö ve LEGION Hats gibi dünyaca ünlü markalarla çalışmış önemli tasarım isimlerinden biri. Ticari ve popüler kültürün getirdiği markalaşma ve patron şirketlerinden sıkılmış serbest bir tasarımcı. Kendi içeriğinden sıyrılmış ve artık sadece kendine çalışan, tasarımlarıyla dünyada yer alabilen bir tişört tasarımcısı.

Kendisine sorduk: Bir tişört ya da bir poster tasarlarken nelerden ilham alabiliriz?

Ben genelde önce konsept belirlemeye çalışıyorum, foto banklardan fotoğraflara bakıyorum, çevremde yaşadığım gün içindeki objeleri gözden geçiriyorum. Yaşantımın içerisindeki her şey bana ilham kaynağı olabiliyor.
Ben reklam tabanlı bir tasarımcı olduğum için, konsept belirleyip buna sadık kalmayı tercih ediyorum. Belirli bir kuralım yok ama konsepte sadık kalarak çizimler yapmayı, tasarımlarımı bu şekilde çıkarmayı tercih ediyorum. Sonunda da zaten tasarımlarımın tamamı bir bütünü oluşturuyor.
Fikriniz olduktan sonra nasıl çizdiğinizin hangi yöntemlerle bu fikrinizi canlandırdığınızın pek önemi kalmıyor. Bazen kağıt üzerinde çiziyor ve bunu tarayıcıda dijital ortama aktarıyorum, bazen de direk bilgisayarda çizip tişört üzerine uyguluyorum

Nasıl bir tişört için nasıl bir ilham kaynağı arıyorsun?

Daha önceki yorumlarımda da bir çok kez bu konudan bahsettim. İlham kaynaklarımın başında aslına bakarsanız behance.net geliyor. Buradaki bir çok tasarımcının çalışması beninm görüş paralelliğimden yana. Farklı alanlardaki farklı yaratıcı zihinlerden farklı fikirler alıyorum. Ucuz erkek tişört üretmek için illaki çok büyük bir isim olmaya gerek yok. Tasarımlarınızın beğenilmesi de sizi büyük bir tasarımcı yapıyor tabi ki Önemli olan bir kitlenizin olması, bu kitlenizi belirlemeniz ve bu kitle üzerinden ilerlemek. Bazı durumlarda çok dağılmak ne yazıkki sorun. Bunun yerine belirli bir çizgi tutturup sabretmekte fayda var.
Böylelikle tasarımlarınız, Star Wars ve Disney tarafından farkedilir, ve bir çok alanda kullanılmak üzere sizden satın alınabilir.
Her sanatçının kullandığı bazı materyaller vardır. Sizinkiler nedir?
Olmazsa olmazlarım, kağıt kalem, suluboya, scanner, ve tabiki emektar Mac’im…. Benim iş ortaklarım ve yaratıcı fikirlerin canlanmasını sağlayan olmazsa olmazlarım bunlar.
Tasarımlarınızın çok rabet görüp görmeyeceğine nasıl karar veriyorsunuz?
Bir tasarımın başarılı olacağını ya da çok rabet görebileceğini önden kestirmek çok ama çok zor. İnsanların beğenileri, hayat içerisindeki duruşları zamansal olarak dalgalanan bir vektör. Bazen çok basit bulduğunuz ve çok kolay ürettiğiniz bir tasarım hit olabiliyor.
Bize kısaca bir tasarımınızın hikayesini anlatabilir misiniz?
Tabi, “Free hugs” yazılı elinde bir pankart tutan ayı tasarımım. Ekranda televizyonda bir güreş müsabakası izliyordum, o sırada spikerin bir pozisyondan, daha doğrusu bir güreş hareketinden bahsettiğini işittim, “ayı sarılması” bu hareketten ilham aldım ve elinde “free hugs” yazılı pankart taşıyan bir ayı çizmeye karar verdim. Birkaç eskiz yaptım. Nasıl bir duruşta nasıl bir fotoğraf kullanacağıma karar verdikten sonra. Ücretsiz resim kaynağı Pixebay’dan duruma uygun bir ayı bulup photohsop ortamında çalışmaya aldım. Bu şekilde.
Kendisine verdiği bilgilerden ve kendisini sanatını anlattığı için teşekkür ediyoruz.
Kaydet

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!