Tişört Erkek Dönemi Obama ve Genel Seçime Dair…
/
/
Tişört Erkek Dönemi Obama ve Genel Seçime Dair…

Obama Karakteristiği Erkek Tişört

ABD Halkı başkanlarını her zaman sevmiştir, ama sanırız bu kadar değil…

Obama… Aslında o bir dünya devi devletin başkanı değil, bir marka. Ve çok düzgün eller tarafından şekillendirilen, belki de dünyanın en iyi markası kadar marka. Obama, kendisi ve ailesiyle skandallardan kaçınarak ve ailecek çok iyi bir tablo çizerek ABD halkının gönlünde taht kurmuş durumda. 11 Yıldır başkentte olan Obama 8 yıllık başkanlık dönemi boyunca hiçbir kendini sarayda saymadı, sürekli olarak halkın içine karışma çabasında oldu, kimi zaman tişört erkek giymiş bir şekilde koşarken, kimi zaman da takım elbisesiyle, Beyaz Saray’ı ziyarete gelenlere şakalar yaparken izledik.
Bir çok Amerikalı, Beyaz Saray’a giderek Obama’yı görmeyi umuyor. Önümüzdeki zamanlar tabi kendisinin seçim zamanları olduğu için, şimdilerde bizde olduğu gibi, eyalet eyalet geziyor kendisi. Tabi bizde eyaletler yok ama olsun. ABD’de çeşitli alanlara siyasiler çıkarak, propaganda konuşmaları yapıyorlar ve uzun bir süre süren seçim gezisi yürütüyorlar. Tabi bu seçim boyunca da Obama, ülkenin her eyaletini karış karış dolaşmak zorunda, e bu zamanlarda Beyaz Saray’da bulunmayacağı için, gitmeye niyetliyseniz de, bu sıralar Washington’a gitmenin çok da eğlenceli olmayacağını belirtelim. En azından Obama’yı göremeyeceğinizi garanti edebiliriz.
Tabi böyle bir halk kahramanının, böyle halkla daha doğrusu “Amerikan köylüleriyle” bu kadar iç içe olan bir markanın, çeşitli mizansenlerde, çeşitli alanlarda yer alması da oldukça normal. E bu alanlardan biri de tabi ki tişört. (Obama tişörtlerinden bazı örnekler)

Obama Bir Halk Kahramanı – Tişört Erkek

Tişört  giyimlerde Obama halk tarafından çok sevildiğinden ötürüdür diye düşünüyoruz. Oldukça fazla şekilde kullanılıyor ve genelde bu kullanımlar övgüden ziyade esprili kullanımları içeriyor. E zaten kendisi yumuşacık bir başkan ve devlet lideri olduğu için, çok ta sorun etmiyor anlaşılan. Yani bir tişörtçüye dava açılmış durumda değil bildiğimiz kadarıyla. Amerikan kültürü tabi ki, bir çok farklılık var bazı konularda.
Kimi zaman bir dergiye modellik yapan, kimi zaman komedyenlere konuk olarak çeşitli mizansenlerde rol oynayan, kimi zaman halkın içine karışarak kendini gösteren ve televizyonlarda yer alan başkan, çok yakında koltuğunu yeni sahibine bırakacak. Son zamanlarda ülkemizde de, derin yarıklar oluşturan siyasi komplolar düzenleyen ABD üst aklı, siyasetten çok anlamamıza rağmen gösteriyor ki, koltuğunu başka birine bırakacak. Bu adaylardan biri de Trump. Görüldüğü gibi, bazı çalışmalarda dalga konusu olabilirken, bazı konularda da ABD başkanını yüceltecek içerikler olabilmekte. Sİyasi bir obje olarak değerlendirilen Obama, son zamanlardaki başarısızlıklarıyla dünyada yer alsa da, bizi sadece işin politik sanat tarafı ilgilendiriyor, bakalım hayırlısı diyelim ve tişörtlere şöyle bir göz atalım.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!