Siyah Tişört, Ama Babalara Özel
/
/
Siyah Tişört, Ama Babalara Özel

Siyah Tişört, ama bildiğiniz gibi değil

Bir babaya yakışan en güzel siyah tişört belki de bu

Yüzyıllardır bebekler ile anneler arasında bir bağ kuran geleneksel kıyafetler bu siyah tişört için ilham oldu

Eveet bu gün de yeni babalar için özel bir tişört tanıtacağız. Benzerleri anneler için var ama hem gündelik kullanım hem de bebeğiniz için kullanımı içeren fonksiyonel pek fazla ürün yok. Zaten Türkiye’de hemen hemen hiç yok. Lalabu en firması, babalar için geliştirdiği ve bizce kangurulardan esinlendiği bu siyah tişört son zamanların en yaratıcı tişört fikrini sunmuş oldu.
Desen bakımından tişört çeşitlilikleri binbir zevke hitab ederken, dikim modelleri bakımından pek fazla çeşit yok ve olanlar da oldukça pahalı.
Bu tişört ile aslında babalar ile bebekler arasında daha yakın bir bağın kurulabilmesini sağlamak. Lalabu firması, babalar için geliştirdiği bu ürünle beraber modeller de geliştirmiş, slim fit ya da reguler fit, v yaka ya da bisiklet yaka özellikleri bu tişörtte mevcut. Salaş fakat şık bir görünüm sunan bu siyah tişört, aynı zamanda bebeğinizle yakınlaşmanız için de gerçekten güzel bir fırsat.
Kese şeklindeki örgü kısım, bebeğinizi koyacağınız zaman hakikaten bir kese işlevi görürken, normal zamanlarda şık bir tişört konumuna geçiyor.
Lalabu ilk olarak bebeklerin yatışması ve çabuk uyuyabilmesi için 2013’de annelere özel bir tişört tasarlamıştı, bu siyah tişört oldukça ilgi görünce babalar için de aynı tarz bir tişört yapmaya karar veren firma, ürününü pazara sundu. Aslında ürünü geliştiren kişi, firmanın kurucusu Keri.
Keri bir misyoner teyzenin yiğeni. Afrikadayken öğrendiği geleneksel bebek taşıma metodunun bu modern versiyonunu geliştirmek için ilhamı ilk teyzesinden almış. Burkina Faso da Lalabu adında bir genç kız ise ona bu işin tam sırrını öğretmiş ve tam olarak nasıl orjinal versiyona yakın çağdaş bir versiyon çıkarabilir, temellerini o zaman atmış. Batı tarzı hatları içeren pratiklik ve basit bir tasarım!
Burkina Faso kadınları aslında bunu belki de yüzyıllardır yapıyor. Doğal yollardan kurdukları bişr bağ. Hem tarlada hem evde bir yandan işlerine devam ederken, bu kıyafetler yardımıyla bir yandan bebeklerine daha yakın olurken bir yandan da emzirebile biliyorlar.
Şimdi Keri ve kocası 2200$ arıyor, bu ürünün daha geliştirilebilmesi ve dünya çapında raflara ulaşabilmesi için. Gelirlerinin bir kısmını da Afrika’da bir derneğe bağışlıyor olan çift, destekleri bekliyor.  yükseltmek için arıyor. Lalabu en Indiegogo kampanyası bu linkten ulaşılabilir ve siz de destek olabilirsiniz. Pek tabi 😉

Lalabu Sitesini ziyaret edin Indiegogo

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!