Şiirsel ve Bedava Tişört Veriyorlar
/
/
Şiirsel ve Bedava Tişört Veriyorlar

Bedava tişört duyunca hemen tabi atladınız. Ama konumuz daha farklı. Son zamanlarda gezginlerin çok kullandığı paylaşımlı odaların bulunduğu hostellerin yanında, küçük girişimcilerin ortak çalışma alanında buluşturulması ve onlara daha uygun hizmetler sağlanması amacıyla oluşturulan, ortak çalışma alanları pek revaçta. Özellikle tasarım işleriyle uğraşan, geniş iç açıcı ve ferah alanlara ihtiyaç duyan, şehir içinden uzaklaşmak istemeyen ama şehir içindeki alanların kiralarını karşılayamayacak olan insanların tercih ettiği bu ofisler İstanbul’da da baş göstermeye başladı. Workhaus, Kamara, Kollektif house gibi firmalar, bu tarz yaratıcı insanların iştiraklerini destekleyecek adeta komünler oluşturuyor.

Hayatımızın Çoğunu İşlerimiz Alıyor

Ofislerimiz, sadece işlerimizi yürüttüğümüz alanlardan çok daha fazlasındır aslında. Hayatımızın çoğu kısmını ofislerimizde geçiririz, günümüzün en fazla saatini buralarda harcarız, dolayısıyla ofislerimizin belirli bir kalitede olması da çok önemli. Dekorasyonu şiirsel ve yaratıcılığınızı körükleyecek, size ferah bir alan sağlayacak, duygularınızı destekleyen alanlar sizi iş hayatınızda da başarıya götürecektir. Evden çalışmaktan bıktığınız zamanları tamamı ile unutturacak bu tür alanlar veriminizi arttıracaktır. Davetkar ofisler ayrıca sizi müşterilerinize karşı da iyi bir konumda gösterecektir. Şehir içindeki lokasyonlarda bulunan bu alanlarda ağırlayacağınız müşterileriniz karşısında iyi bir intiba bırakacağınız kesin.

WeWork Değişik Bir Çalışma Deneyimi

Kısa vadeli alanların kiralandığı küçük yerler yerine, kendi masanız ve bir dolabınız olacak olan, uzun vadedeki kiralamalar sizin için uygun olacaktır. Biz Türkiye’deki örneklere değinmeden evvel, yurt dışında bir örnekle ilerleyelim istedik. Bunlardan belki en küçük ama en şiirsel olanı New York’ta bulunan WeWork… Tasarımı tamamı ile içinizi açacak olan bu güzel, paylaşımlı ofiste, ziyaretinizde hemen size bir tişört hediye ediyorlar. Dekorasyonundan ikramlarına kadar, ortamdaki müzikten, duvarlardaki ve çevrenizdeki sanat eserlerine kadar, oldukça mükemmel ve sıcak diyebileceğimiz bir alan burası. Alandaki ferahlığın yanında, taze, davetkar, ileriye dönük düşünen bir havası var. Yaratıcı sınıfındaki insanların imkanlarını da genişleten bu ortamda, ihtiyacınız olabilecek her şey var. Hatta yakında bir 3D printer da alacaklarını iletiyorlar.
Türkiye’de bu kadar sanatsal imkânlarla donatılmış çalışma alanları, yolun başında olunan bir komünleşme süreci olduğu için henüz yok. Daha çok bir iş yeri, bir broker ofisi ya da avukatlık ofisi benzeri alanlar mevcut. Ama umarız ki yakında İstanbul’da da bu çeşit alanlar artacak.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!