Özel Tasarım Tişört – Sağlıklı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
/
/
Özel Tasarım Tişört – Sağlıklı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Özel Tasarım Tişört Alın, Mutlaka Dikkat Edin

Çinden gelen janjanlı tişörtler mi yoksa özel tasarım tişört mü?

Sıcak yaz günlerinde, özellikle tatil zamanları ve tatile çıkmadan önce vaz geçilmez kıyafetlerden biri de tişörttür. Ve tişörtünüzün özel tasarım tişört olmasını istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Fakat bugün size farklı bir konudan bahsedeceğiz.
Son yıllarda ülkemizin ithalat seviyeleri üretimi aşmış durumda. Aslında tekstil bakımından son derece gelişmiş ve tekstil bakımından oldukça uygun maliyetlere sahip bir ülke olmamıza rağmen, daha da düşük maliyetlere sahip Çin pazarındaki mamüller nedense tercih edilmekte. Oldukça renkli, canlı ve değişik gözüken bu tişörtlerin üretiminin nasıl yapıldığı bilinmiyor. Bu nedenle ürün alırken çok dikkat edilmesi gerekli. Hatta mümkünse hazır ürünler yerine, özel tasarım tişört tercih edilmeli.
Peki bir tişört alacaksınız, çok da beğendiniz, bu tişörtün sağlıklı olup olmadığını, neler ihtiva edip etmediğini nasıl anlarsınız biliyor musunuz? Biz biraz size bu konuda bilgi aktarmak isteriz. En kaliteli markalarda bile tespit edilebilen AZO boyar maddeler konusunda GREENPEACE de bir çok uyarıda bulunmakta.
Öncelikle, etiketi, üreticisi, üreticisinin ve iletişim bilgilerinin olmadı ürünleri tercih etmemeniz gerekiyor. Nerede üretildiği belli olmayan ya da sadece ithalatçı bilgisi olan tişörtlerden uzak durmalısınız.
Özellikle azo boyar madde kullanılan ithal ürünler gerçekten son derece zehirli, elinize aldığınız zaman ya da üzerinize giydiğiniz zaman anlayamayacağınız bu ürünlerin en anlaşılabilir noktası, tabi ki fiyatı… Bir tişört üretiminde, özel tasarım tişört değil ise belirli fiyatların altında olamaz. Özel tasarım tişörtler ise, bu fiyatların bir kademe üstünde olmasına rağmen, üretimleri tamamı ile su bazlı boyar maddelerle yapıldığı için hiçbir şekilde kanserojen madde içermesi mümkün değildir. Bu da gönül rahatlığıyla bu ürünleri giyebileceğiniz ya da çocuklarınıza giydirebileceğiniz anlamına gelir.
Özel tasarım tişört seçmeniz hem sizin hem ailenizin sağlığı açısından ciddi önemler kazanmaktadır. Giydiğiniz zaman terle vücuda alınarak insanları zehirleyen bu maddelerden kaçınmanız son derece önem arz eder. Sadece sizin için değil tabi ki, çocuklarınız giymese bile, çamaşır makinesinde diğer kıyafetlere de bulaşabilecek olan bu maddeler tüm ailenizi tehdit edebilir. Pazardan, internetten ya da mağazan, her nereden olursa olsun tişört ürünleri alırken çok dikkat edilmesi gerekir ve emin olmadığınız ürünlerden kaçınmanız gerekir. Garanti olması açısından ise özel tasarım tişört üreten yerlerden alışveriş yapmanızda büyük faydalar bulunmaktadır.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!