Ne yılbaşı mı? Hediye Tişört mü?
/
/
Ne yılbaşı mı? Hediye Tişört mü?

Herkesin biraz farklı hissettiği ve herkesin yoğun bir döneme girdiği günlere geliyoruz. Malumunuz yeni yıla git gide yaklaşıyoruz, pek çok seçim yapmanın, hayat içinde bazı konularda ileriye yönelik hedefler gözetmenin ve kararlar vermenin yanında, tabi eğlenceyi de düşünmüyor değiliz sanırım. Bizim için yılbaşı her zaman farklı olmuştur. Yılbaşlarında sanki yeni bir yıla değil de yeni bir hayata başlıyormuşuz gibi oluyor. Yani en azından bizim için bu şekilde. E şimdiden de yeni yıl ve yılbaşı için ve gayrimüslim camiası için christmas zamanı geliyor ve çatıyor (hediye tişört). Türk insanı için çok özel zamanlar olmasa da gayrimüslim vatandaşlarımız için tabi ki önemli. Peki ya hediyeler, siz hediyelerinize karar verdiniz mi? Ya da sevdiklerinize hediye alacak mısınız?
Evet bazı insanlar çok önemsemez, biraz Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya dönse de bu iş, yılbaşı bizce güzel bir zaman. Pis bir hayatın, pis bir dünyanın kirini pasını geçmişte bırakmak ve yeni bir yılda daha fazla umutlanmak, insanoğlu için yine yeniden umutlanmak belki de. Neyse melankoliyi bırakalım da biraz yeni yılda neler yapabiliriz ne hediyeler alabiliriz ya da nerelere gidebiliriz onlara bakalım.

Hem Romantizm Hem de Alışveriş… Paris

Yeni yılı ve yeni yıl akşamını geçirebileceğiniz en güzel yerlerden biri tabi ki Paris… Daha önce bir yılbaşını Paris’te geçirmediyseniz bu sene belki de tam sırası ne dersiniz? Uçakla 3,5 saatlik bir yolculukla İstanbul’dan Paris’e varmanız mümkün. Paris’in iki havalimanı var, biri Orly diğeri de Charles De Gaulle… Hangi havalimanına gidişi seçerseniz seçin, Paris’te şikayet etmeyeceğiniz tek konu toplu taşıma olacaktır buna garanti verebiliriz. Çok düzenli ve güzel bir toplu taşıma sistemi var, buna karşın araba kiralarsanız, kaybolmanız muhtemel. Hele de Fransızca navigasyonlarla…
Toplu taşımadan, uçaktan iner inmez haz etmeyen biriyseniz Paris Dolmuşu, rahat ve geniş Vito araçlarıyla, size Türkçe transfer hizmetini gayet güzel vermekte… Otel konusuna gelince ise, Paris’te tüm oteller hemen hemen temizlik ve hizmette aynı. Tüm şehir zaten aynı hisse ve kokuya sahip, o kadar bütün. Bu yüzden çok pahalı ve şehir merkezinde bir seçeneğe kapılmanıza gerek yok. Port de Vanves ideal otellerin olabileceği, ucuz konaklama yerlerinde tercih ettiğimiz bir yer. Zira hem otobüs, hem raylı sistem burası için çok olanaklı. Konaklayacak yer o kadar önemli değil, bizim için gezeceğimiz, yiyeceğimiz yerlerde para harcamak çok daha önemli diyorsanız, kesinlikle bu bölgelerde konaklamalısınız.

Yılbaşı Hediyesi Ne Alacağız

Bizde klasik, gır gır şamata olsun diye iç çamaşırı alma huyu var, ama bence bu senenin hediyesi, kişiselleştirilmiş ürünler. İyi seçilmiş özel hediye tişört bu hediyelerin başında gelebilir. Çok da iyi olabilir. Bu yüzden tercih edebileceğiniz zengin çeşit sizi kurtaracaktır. Güzel kapüşonlu bir sweatshirt de kış günleri için güzel olabilir. Önünde şöyle “ho ho ho” çeken noel baba ile birlikte ne dersiniz?

Yılbaşı İbibiği mi? Yılbaşı Balığı mı?

Her yılbaşı hindi vazgeçilmez yemeklerden biri, ama evde hindiyi yapmak çok zor ve hakikaten hakkını vererek yapan yerlerde de yoğunluk nedeniyle çok önceden paranızı ayarlayıp yerinizi almanız gerekiyor. Biz bunun yerine bu sene bir değişiklik yapın diyoruz, ve İstanbul’da kaldıysanız, yurtdışına bir yerlere gitmediyseniz, sevdiceğinizle birlikte Tarihi Karaköy Balık Lokantası’ında güzel bir yılbaşı yemeğini öneriyoruz. Hem de balık…

E peki eğlence?

Yemeğimizi yedik, e 3-2-1 nerede diyeceğiz? Yılbaşı için pek çok program olacaktır, ama biz şimdiden yazdığımız bu makale için size yine de birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Eylenmeyi çok seviyorsanız, Bebek Taps’da o akşam güzel bir balo var ve tercih edilebilir. Bu sene değişiklik olsun, gençliğime dönmek istiyorum diyorsanız, uzun saçlarınız da hazırda hala var ise, Kadıköy Dorock XL sizin için güzel bir yılbaşı programı yapmış, tercih edilebilir. He ben sakin sakin geçireyim, güzel güzel sevdiceğimle salınayım diyorsanız MFÖ GS Adasında. Konser insanıysanız Conrad..2ta Yalın bizim tavsiyemiz olacaktır.
Her ne seçim yaparsanız yapın, ister yıl başını kutlayın, ister kutlamayın, 2017’nin sağlık, mutluluk, barış ve bol kazanç getirmesini diliyoruz.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!