İlginç Tişört mü dediniz – Hellowen Tişörtleri
/
/
İlginç Tişört mü dediniz – Hellowen Tişörtleri

Hellowen Tişörtleri
İlginç tişört giyip gezmek yeter mi sizce? Hellowen bildiğiniz gibi cadılar bayramı. Ya da bilmediğiniz gibi… Ülkemizde de son senelerde sıkça kutlanmaya başlanan bu “gavur” bayramı, aslında oldukça eğlenceli bir olay. Aslına bakarsanız bu bayram hakikaten gavur bayramı. 31 Ekimlerde kutlanan Pagan kökenli bir mevzu, sonradan Hıristiyaanlığa da sıçramış. Genelde çocukların korkunç kostümler giyerek kapı kapı dolaştığı bir etkinlik ve maskeli kıyafetli bir kutlama.
Cadılar Bayramı’nın kökeni, antik Britanya, yani İngilterede bulunan pagan Keltlerin Samhain Festivali’ne dayanır. Kışın başlangıcı olarak kabul gören bu bayramda, yaz mevsiminin sonu demekti ve sürüler yayladan döner, arazi anlaşmaları yenilenirdi. Ayrıca bu tarihlerde, ölülerin yaşarlarken barındıkları evleri ziyaret ettikleri düşünülürdü. Yaz sonu kısacası bu Kelt amcalar tarafından ilahi bir dönem idi. Akabinde Romalılar, hasat festivallerini bu bayramla birleştirirken, 7. Yüzyılda papa, 13 Mayıs’da kutlanan Azizler gününün tarihini değiştirerek bugüne aldı. Akabinde de kutsal bir günmüş gibi kutlanıyor işte.

Hellowen Desenli İlginç Tişört Çok Tutuyor

Amerika’da özellikle çok rağbet gören bu etkinlikte, ilginç tişört giyip kapı kapı dolaşan bebeler, şeker filan topluyorlar. Tabi bazı Amerikan korku filmlerinin de etkisinin azımsanamayacak olduğu bu korku dolu günler, tüm korku sevenler için farklı olmanın verdiği bir haz diyebiliriz. Suratlara yapılan makyajlar da cabası tabi.
Neyse konumuza dönersek, The Haunted Collection by Seventh.Ink Perili Koleksiyon hazırlamış, değişik renkler desenler, farklı yamalıymış gibi duran tasarımlar, cadılar bayramında yok satacak gibi anlaşılan. Boz set olarak satılan bu ürün ile, 4 tişört ve çeşitli yamalar çıkmakta. İncelemenizde fayda var bence, baya güzeller.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!