Bu Uzun Kollu Tişört Gittiğiniz Ülkenin Dilini Konuşuyor
/
/
Bu Uzun Kollu Tişört Gittiğiniz Ülkenin Dilini Konuşuyor

Uzun Kollu Tişört Yanınızdaysa Problem Yok

Seyahat Etmeyi Seviyorsunuz ama Yabancı Diliniz Yok İşte Bu Kısa ya da Uzun Kollu Tişört Tam Size Göre

Geçmiş senelerden bu zamana Türkiye’de birçok şey değişti ve gelişti, eskiden bir tane olan TV kanalları, milyon taneye çıktı, eskiden bir tane olan havayolu şirketleri şimdi daha fazla seçenekli ve ayrıca yurtdışı havayolu şirketleri de daha sık ülkemize uğramakta. İşte bu uzun kollu tişört, size dünyada gezinmenin daha kolay olmasını sağlayacak bir tişört.
Eskiler bilir, eskiden değil bir Avrupa ülkesine turist olarak gitmek, devlet görevlisi olarak bile gitmek oldukça problemdi. Uzun ve karışık pasaport işlemleri, bürokrasi ve olağan yavaşlığı insanın peşini bırakmazdı. Uçak bileti fiyatları ateş pahasıydı ve herkesin bütçesine uymayan ölçütlerdeydi. Milletler arası uçuşlar oldukça azdı ve çok pahalıydı. Rötarlar alışıla gelmiş şeylerdi. Uçaklarda o zamanlar sigara da içiliyordu tabi, Allahtan bugünlerde bu uygulama artık yok da, rahat bir nefes alınıyor. Sadece uçaklarda değil, tüm toplu taşımalarda bu şekilde olması inanın insana ferahlık veriyor. Ülkemiz git gide gelişirken, şehirlerarası yolculuklara artan taleplerin karşılanabilmesi için şehirlerarası iç hat seferleri uçaklar için de gelişti ve firma sayısı dörde katlandı. Neyse sonuçta hepimiz için uçmak artık alışıla gelmiş bir şey oldu kısacası.

Yabancı dil önemli

Ama tabi yabancı dil konusu, eskisine nazaran daha iyi bir düzeyde olsa da, hala Türk İnsanı için bir problem. Gerek devlet okullarındaki yetersizlikler, gerek eğitim sistemindeki sürekli değişiklikler ve düzensizlikler, insanımızın öğrenim durumunu git gide dibe çekmekte. İngilizce de bu konulardan biri, ya da her hangi bir yabancı dil, bu mevzunun en derin konularından biri. Yabancı dilim var diyene bile şu anki koşullarda güvenmek ve bir çeviri dahi yaptırmak çok mümkün değil. Günümüzde yabancı dil bir zaruret, eskisine nazaran yaygın, ama hiç dil bilmeyen de yolculuk yapmayacak, dünyayı gezmeyecek diye bir şey yok tabi ki. İşte bu uzun kollu tişört dermanınız oluyor. Gittiğiniz yerde meramınızı anlatabilmeniz için gereken elzem ikonlar bu tişörtün üstüne basılmış durumda.

Artık Seyahat Çok Kolay

Tabi notpadler, telefonlar vesaire hepsi, hepimizde mevcut, ama inanın yurtdışına gidince, eski yöntemler ve en ilkel metotlar en iyisi olmakta. Servis sağlayıcınız her yerde çekmemekte, ya da çok fahiş fiyatlarla size yurt dışı internet hizmeti sunabilmekte. En iyisi bu yöntem gibi durmakta. Eşinizle sizin bir fotoğrafını çekmesini isteyeceğiniz, gittiğiniz ülkedeki yabancı kişilere bu tişört üstündeki fotoğraf makinesi ikonunu göstermeniz kafi. Ya da en yakın tuvaleti, benzinliği sormanız artık çok kolay.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!