Baskılı Tişört Kim Kardashian’ı da vurdu
/
/
Baskılı Tişört Kim Kardashian’ı da vurdu

Baskılı tişört çılgınlığının yeni olmayan daimi mağdurlarından, bir Kardashian hikayesi

Baskılı tişört “mağdurlarından” bu seferki ünlümüz, Kim Kardashian. Bilmiyorum belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ama, Amerika’nın en ünlülerinden biri de Kim, gerek fiziksel abartılılığı. (evet kalçasından bahsediyorum) gerek ise sevgilisiyle yaşadığı bazı müstehcen görüntüleri internete sızdırması, kendisine bu şöhreti sağlayan şeylerin temelini oluşturuyor diyebiliriz.

Neredeyse Akrabayız…

1980 Los Angeles doğumlu, Ermeni asıllı tanınmış bir avukat olan babayla (Robert Kardashian) Hollanda-İskoç asıllı bir annenin kızı olarak dünyaya gelen, sevgili Kim, bildiğiniz gibi son senelerde magazin dünyasının tam da gündeminin ortasına “oturmuş” durumda.
Sevgili Kim’in babası, yarı Osmanlı yarı Rus asıllı, üçüncü jenerasyon Amerikan Ermenisidir, büyük büyük babası, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Amerika’ya göç etmiştir. Prodüktörlük, modellik, şarkıcılık, aktrislik, stilistlik gibi meziyetleri de olan Kardashian, gündemde çeşitli seks kasetleriyle yer aldığı gibi, Amerikan televizyonlarında; “Keeping Up with the Kardashians” ve Kourtney and Kim Take New York” adlı reality showlarla yer almıştır. Aslında kendisine tam bir showgirl diyebiliriz. Zira Amerikan show dünyasının yeni nesil yıldızıdır kendisi.

Parfüm de çıkarmıştı

Kardashian, ayrıca bazı çeşitli parfümler de çıkarmış, ünlü dergilere poz vermiş, dergi kapaklarında yer almış, konuk oyuncu olarak yer almış, hatta jüri üyesi bile olmuştur. Aslına bakarsanız bizde de (küçük Amerika olduğumuz için) buna benzer kişilikler mevcut biliyorsunuz ki. Mesela Hadise veya Yılmaz Morgül…
On parmağında on marifet bulunan bu magazin yıldızı koca popolu ünlümüz aynı zamanda kız kardeşleriyle birlikte bir de kitap bile yazmıştır. Neyse… Türkiye’nin soykırım yaptığı konusunda Amerika’da lobi çalışmaları da yürüten Kim ablanın baskılı tişörtler üzerinde yer alışına şöyle bir bakalım istedik. Her zaman söylediğimiz gibi, siyasi kimlikler bizi hiç ilgilendirmiyor, çeşitli görüşlere ve sanatın bu görüşlerde protest kimlik kazanmasına saygımız sonsuz. Para ya da siyaset için (ki ikisi de aynı şey bizce) çeşitli farklılıklardaki görüşlerin yerilmesi ya da yukarı çıkarılması bizi ilgilendirmiyor. Siyasetin sanat içerisinde ne kadar akılcı yer aldığı ve sanatsal kimliğine nasıl büründüğü bizim asıl ilgilendiğimiz konu.
Buyrun tişörtler:
Ayrıca buradan da bakabilirsiniz

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

No products in the cart.

REGISTER AND GET YOUR DISCOUNT CODE NOWBe aware of current discounts!